Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Tiskové zprávy
NWT Svět
Aktuality
Nabídka

Naše farmy podporují projekt Sladké děti

15.05.2019

Na portálu Hithit aktuálně probíhá sbírka na novou knížku Sladký roky od autorky Diany Kutilové o dětech a dospívajících s diabetem prvního typu. Naše Farma Bezdínek bude jedním z kmotrů.

„S autorkou knihy, paní Dianou Kutilovou, jsme se potkali v době, kdy po úspěšném vydání první knihy s názvem Šípkové Růženky naruby realizovala sérii eventů vedoucích k osvětě diagnózy diabetu prvního typu. Právě pro děti s diabetem je zdravá strava opravdu důležitá – proto jsme moc rádi, že můžeme doprovázet různorodé aktivity projektu Sladké děti nejen produktovými ochutnávkami zeleniny z naší farmy, ale i další formou podpory – například nákupem knih do nemocnic a léčeben pro děti,“ vysvětluje Monika Zábojníková, PR manažerka Farmy Bezdínek.

Diabetické děti tvoří jen malou část všech diabetických pacientů. Jejich počet se nyní pohybuje kolem 3 800 v celé republice, tedy zhruba třikrát více, než před dvaceti lety. Jedná se však současně o nejzranitelnější skupinu osob s diabetem. Právě děti totiž prožijí s tímto onemocněním nejdelší část svého života a riziko vzniku nejrůznějších komplikací je u nich nepochybně vyšší než při stanovení diagnózy v dospělosti.

Před  rokem na Den matek proběhl v Palladiu v Praze křest knížky Šípkové Růženky naruby. Byla to moc krásná akce pro děti s diabetem prvního typu a jejich rodiče s bohatým programem. Doufáme, že i letos se sejdeme na podobné akci, u příležitosti křtu knížky Sladký roky a zelenina z Bezdínku u toho opět nebude chybět,” uvedla Diana Kutilová, autorka projektu Sladké děti.

Součástí akce bude také výstava Sladké děti upozorňující na problémy spojené s diagnózou diabetes prvního typu a módní přehlídka, na které modelky a modelové předvedou, jak nosí svoje inzulinové pumpy a senzory.

Vydání knížky “Sladký roky” lze podpořit několika způsoby. Zakoupením samotné knihy, pořízením trička s potiskem růže s kapkou krve a nápisem Sladké děti (foto ZDE), případně koupí ručně malovaného trička s růží (květinu namaluje dcera paní Kutilové Terka na tričko barvy dle Vašeho výběru, ukázkové foto ZDE). Veškeré informace o sbírce najdete pod tímto odkazem.

Další informace v tiskové zprávě, ke stažení ZDE.