Nová zakázka divize Elektro: Centrální požární stanice Havlíčkův Brod

3. 8. 2020

Naše divize Elektro má na kontě další perspektivní budovu pro ty nejodvážnější. Jedná se výstavbu nové centrální požární stanice v Havlíčkově Brodě. Projektový manažer Pavel Roušal má na tomto projektu na starost silnoproudé a slaboproudé elektroinstalace o objemu 15 mil. Kč.

Stávající hasičská stanice, která je situována v centru města, je umístěna ve velmi stísněných podmínkách a je ve špatném technickém stavu. Ideálním řešením proto bylo postavit novostavbu se strategickým umístěním – přímo v místě velkého hasičského areálu, kde se konají pravidelně hasičské závody.

Stanice je navržena jako sestava tří navazujících objektů vzájemně oddělených vyššími technologickými bloky. V první části je zázemí stanice, ve střední části velkoprostorové garáže pro výjezdovou techniku a poslední blok obsahuje provozy služeb (strojní, chemická a technická služba). Víceúčelová hala obsahuje zázemí pro fyzickou přípravu hasičů, inspekční pokoje a zázemí pro případ, kdy může fungovat jako humanitární prostor.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram