Napsali o nás: Stavba domu jako Lego

7. 12. 2021

Chcete bydlet kvalitně a zároveň rychle? Stavby, co trvají roky, už dávno vyšly z módy. Nahradilo je „lego pro dospěláky“. Zlínská společnost NWT a.s. je schopna postavit dům již během pár měsíců! Díky technologii ALPH je to totiž opravdu „hračka“. Pojďme si nyní celý proces výstavby přiblížit.

NWT a.s. a divize Pasivních domů

Zlínská inovační a technologická společnost NWT, se dnes již nezabývá pouze nejmodernějšími technologiemi v rámci IT sektoru. Celý holding nabízí velké množství odvětví a zároveň na trhu není zrovna malým hráčem. O divizi Pasivních domů, kterou úspěšně vede již několik let ředitel, Ing. Karel Havlíček to platí jakbysmet. Divize má na svém kontě za dobu svého fungování už několik úspěšných projektů a na dalších se aktuálně intenzivně pracuje. Z dokončených projektů stojí za zmínku například pasivní dům ALPH 133, který je jakožto prototyp pasivního domu ALPH postaven ve Zlíně v místní části Kudlov.

„Z aktuálně probíhajících projektů můžeme zmínit například rozestavěný projekt na Těrlicku, kde se kromě ALPH 133 staví i menší typové domy ALPH 86, nebo výstavbu dvojdomů ALPH 2100 ve Fryštáku nedaleko Zlína. Dále připravujeme výstavbu několika domů ve Zlínské části Nivy,“ říká ředitel divize pasivních domů, Karel Havlíček.

Ve Zlíně si připravují stavbu dopředu

Divize pasivních domů společnosti NWT je netypická tím, že si může stavbu domů předem připravit po jednotlivých dílech, které následně na místo samotné stavby přiveze již hotové. Vše začne přípravou projektu, kdy si investor může vybrat z několika dostupných typových domů, nebo může zvolit projekt individuální. Dále jsou k dispozici tzv. typové bloky, jež jsou předem typizované panely, ze kterých je rovněž možné dům postavit dle přání investora. Všechny tyto díly, bloky, nebo chcete-li panely se vyrábí z „rychlého chytrého betonu“ neboli Quick Clever Concrete. Jedná se o speciální a vysoce tekutý beton s výhodami tradičně vibrovaného a samozhutnitelného betonu.

Tyto prefabrikované panely se vyrábí v Hulíně, nedaleko Zlína a jednou z nesporných výhod těchto panelů je, že výroba probíhá v uzavřené hale a celý proces tudíž není závislý na počasí. Po vyrobení všech panelů a částí domu, se tyto panely převezou na místo stavby, kde jsou do sebe postupně poskládány jako Lego a vytvoří tak během pár hodin celé jedno patro domu. Velkou výhodou je snadná a rychlá montáž během několika hodin. Kvůli předvýrobě je u stavby minimum stěnových netěsností a tím pádem minimální narušení obálky celého domu. Všechny části domu do sebe pěkně zapadnou. V neposlední řadě je součástí panelů také rám z purenitu pro předsazenou montáž okna a příprava pro elektroinstalaci.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram