3D tisk pomáhá v krizových dobách, trendem jsou ekologické materiály

12. 5. 2021

Video + podcast: Pandemie může výrazně proměnit mnoho průmyslových odvětví – například i těžce zasažený automobilový průmysl. Za rekonvalescenci právě tohoto odvětví mohou být výrobci vděční 3D tisku, alespoň to si myslí Josef Doleček, ředitel společnosti Fillamentum.

3D tiskárny jsou už v dnešní době relativně známý pojem. Jak ale souvisí s robotikou? Třeba tak, že robot slouží jako jakýsi prostředník, díky němuž se nanáší potřebný materiál do 3D prostoru. Robotickou stránku věci často, minimálně v případě firmy Fillamentum, neřeší samotní výrobci, ale oboroví experti.

„My spolupracujeme s VUT v Brně velmi intenzivně. Tato vysoká škola má velké zkušenosti a jsou takovými pionýry v robotickém 3D tisku. Právě její zástupci se starají o technickou stránku věci,“ komentuje Josef Doleček.

Robotický 3D tisk je „eco friendly“

Téma udržitelnosti už je téměř synonymem každého úspěšného marketingového sloganu. Společnosti nejen v Evropě jdou totiž vstříc zeleným iniciativám, které si celý svět stanovil jako důležitou součást budoucího rozvoje. Opakované využití zdrojů je nosným pilířem této ideologie, kdy mnozí hledají cesty, jak tuto formu oběhového hospodářství aplikovat na svůj typ podnikání. U 3D tisku už mají jasno.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram