Humanizace a revitalizace centra města Orlová

19. 2. 2021

Další velký projekt, kterého se naše divize Elektro účastní, je humanizace a revitalizace centra města Orlová u Ostravy. Cílem tohoto projektu je kompletní změna vzhledu současného centra v okolí městského úřadu. Pod náměstím bude vybudováno podzemní parkoviště a na náměstí vyroste nový polyfunkční dům, kde budou byty i komerční prostory. Po bezmála 10 letech vyjednávání bylo výběrové řízení ujednáno a na projektu se pracuje.

Elektro se postará o dodávku veškerých silnoproudých instalací včetně dieselagregátu – zdroj nepřerušovaného napájení a dobíjecí stanice pro automobily. Zakázku o objemu 15 mil. Kč bude řídit náš projektový manažer Roman Hárych (v období 2021/2022).

V rámci slaboproudu dodáváme kamerový systém (CCTV), který je z důvodu bezpečnosti veřejného prostoru přímo napojen na monitoring PČR. Dále dodáváme parkovací systém, elektronickou kontrolu vstupu (EKV), přístupový systém, elektrickou požární signalizaci (EPS) a strukturovanou kabeláž (SK).

Perlička na závěr: V rámci realizace stavby náměstí je nutné, aby Národní památkový ústav v Ostravě prováděl odborný dohled za účelem zjištění archeologických situací. V roce 2017 byl totiž při výkonu archeologického dohledu objeven archeologický nález - základy domu z 30. let 19. století a objekty s keramikou dokonce až ze 17. - 18. století.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram