CZ TEST: Náš Hranáček je nejlepší!

2. 10. 2020

Potravinářská komora České republiky ve spolupráci s časopisem Svět potravin realizuje každý měsíc nezávislé testování potravin za účasti vysoce kvalifikovaných profesionálů. Oproti ostatním titulům zohledňují nejen senzorickou stránku, ale i kvalitativní, která je posuzována v laboratořích na základě podrobných analýz složení. Říjnové vydání bylo věnováno rajčatům a náš Hranáček získal nejlepší hodnocení ze všech testovaných vzorků.

Do testu bylo zařazeno 12 druhů cherry rajčat, patero z nich neslo značku kvality KLASA, dvoje rajčata pak byla zároveň i nositelem označení Regionální potravina. Tyto vzorky pocházely z české produkce, zbylých sedm vzorků bylo ze zahraničí. Náš  červený Hranáček získal v rámci senzorického hodnocení nejlepší známku, a to 1,6.

Komentář senzorika: Vzorek intenzivní červené barvy, příjemného vzhledu a vůně. Vzorek měl velmi příjemnou sladkou chuť a intenzivní rajčatovou chuť. 

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram