ICT technologicky zaštítilo nové turistické centrum Dům přírody

30. 6. 2020

Ve vesničce Krátká poblíž Nového Města na Moravě proběhlo minulý týden za přítomnosti místopředsedy senátu Milana Štěcha a ministra životního prostředí Richarda Brabce slavnostní otevření nového turistického centra Žďárských vrchů. A my jsme byli u toho! Vnitřní zázemí tohohle už od pohledu pohádkového stavení měla totiž po technologické stránce pod palcem naše divize ICT (Jaroslav Ondruch). Pro inspiraci jsme si jeli až do Švédska.

Zajistili jsme veškeré serverové zázemí, počítačové vybavení, velkoplošné dotykové obrazovky s informacemi o dané lokalitě,  konektivitu do internetu, přípojné body pro pracovníky a hosty, kompletně jsme "prosíťovali" celou expozici a mnoho dalšího. Veškeré aplikace dále rozvíjíme a připravujeme pro další domy v České republice.

V opraveném bývalém statku čeká na příchozí řada interaktivních prvků – od magnetické skládačky nebo dotykového stolu přes malou horolezeckou stěnu až po velké ptačí hnízdo, do kterého je možné si vlézt. Venku jsou nainstalovány dřevěné plastiky zvířat Žďárských vrchů.

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí ve výši 33,6 mil. Kč. Malebná chaloupka důmyslně zapadající do okolní krajiny je takovou pomyslnou vstupní bránou do CHKO. Cíl Domu přírody je totiž představit návštěvníkům danou oblast po všech stránkách tak, aby ji mohli nacítit doslova všemi smysly. Minulost, přítomnost i budoucnost.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram