Získali jsme prestižní ocenění kvality KLASA

1. 12. 2019

Naše rajčata získala prestižní ocenění kvality KLASA. Červeno-modré logo symbolizuje nejen kvalitní a poctivé potraviny, ale je i zárukou lepší orientace na českém trhu.

Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 se na Žofíně konalo Slavnostní setkání výrobců českých potravin a Farma Bezdínek na místě převzala ocenění kvalitních potravin KLASA z rukou ministra zemědělství Miroslava Tomana a generálního ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Martina Šebestyána.

„Naším posláním je přispívat k tomu, aby Češi a Slováci jedli 12 měsíců v roce více lokálně vypěstované zeleniny nejlepší možné chuti. Jsme první skleník v České republice, který získal certifikát na technologii pěstování Bez zbytků pesticidů. To znamená, že zelenina z farmy Bezdínek je z hlediska obsahů pesticidů ve stejné kvalitě jako BIO nebo kojenecká výživa. Uvědomujeme si také naši odpovědnost spojenou s obaly. Používáme proto obalový materiál vyrobený z recyklovaného papíru a trávy, jenž je zcela bez obsahu plastů,“ uvedl ve svém projevu Jiří Stodůlka, ředitel divize NWT Agro a jednatel Farmy Bezdínek.

Více informací  – Tisková zpráva SZIF

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram