Nové webovky www.bezpesticidu.cz

20. 11. 2019

Představujeme vám náš nový projekt www.bezpesticidu.cz. Značka Bez pesticidů se na českém trhu objevila poprvé na podzim roku 2019, kdy naše Farma Bezdínek a Farma Kameničany (SK) tuto prestižní mezinárodní certifikaci získaly. Dokládá, že rajčata pěstovaná na obou farmách zaručeně neobsahují zdraví ohrožující zbytky pesticidů stejně jako třeba BIO potraviny či dětská výživa. Biologickou ochranu ve sklenících totiž namísto nebezpečné chemie zajišťují přirození a především přírodní nepřátelé škůdců.

„Značka Bez pesticidů vznikla proto, abychom zákazníkovi mohli jasně sdělit, že kromě skvělé chuti a lokálnosti nabízí naše rajčata ještě něco navíc. Tím dalším a poměrně významným benefitem je totiž nulový obsah zbytků pesticidů (přesněji do hladiny detekce 0,01 mg/kg). V tomto parametru jsme tedy srovnatelní i s ekologickou produkcí (BIO) či požadavky pro dětskou výživu,“ sdělil Jiří Stodůlka, ředitel divize NWT Agro, která obě farmy provozuje.

Více najdete v TISKOVÉ ZPRÁVĚ.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram