NWT se připojilo ke kultivaci prodeje energií v Česku

11. 6. 2019

K deklaraci na ochranu zákazníků proti takzvaným energetickým šmejdům se připojilo 14 největších dodavatelů energií, mezi kterými nechybí ani divize Energie společnosti NWT. Vznik dokumentu inicioval Svaz obchodu a cestovního ruchu společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Českou obchodní inspekcí a Energetickým regulačním úřadem.

Hlavním cílem deklarace je kultivace prodeje energií v Česku - transparentní komunikace se zákazníkem, jednoznačné a férové podmínky smluvního vztahu i kontrola a regulace fungování zprostředkovatelů prodeje energií. V platnost vstoupí začátkem července 2019.

"Nechvalně pověstní šmejdi se přesunuli od předražených hrnců a dalších spotřebičů k obchodování s energiemi. Používají přitom stejné metody manipulativního chování, klamavého chování a nátlaku, které cílí především na seniory jako na nejzranitelnější skupinu spotřebitelů. 

Kroky, které navrhujeme, kultivují obchod s elektřinou a plynem a zvyšují ochranu spotřebitelů. Věříme, že se nám ve spolupráci se státní správou a samotnými obchodníky podaří eliminovat nekalé prodejce a zprostředkovatele a jejich praktiky."

(Zdroj: socr.cz)

 

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram