People of NWT - rozhovor s Monikou Zábojníkovou

29. 3. 2019

Projektová manažerka naší divize Agro je pilná jako turbo včelka - mimo dohled nad skleníky a zajišťování hvězdné slávy našim rajčátkům a okurkám zvládá koordinovat také vyhlášenou akci TEDxZlín. Někdy je to dřina, ale mnohem častěji zábava. A plody práce navíc zatraceně dobře chutnají ????! Více o Mončiných projektech v našem rozhovoru:

Jak jsi se k práci v NWT dostala? Hledala jsi cíleně, anebo v tom měla prsty vyšší moc?

Práci jsem hledala cíleně. Bylo to v období, kdy jsem podala výpověď u bývalého zaměstnavatele. Podařilo se mi „být ve správnou chvíli, na správném místě“.

Vzpomeneš si ještě na svůj úplně první den v NWT? První dojmy?

Nevzpomenu. Mám problém vybavit si i průběh porodů mých dvou dcer ????. Vysvětluji si to tak, že chvíle, ve kterých se necítím úplně komfortně, se mi postupně z mysli vytěsní. Každé nové prostředí si musíte „odžít“ s trochou nervozity a chaosu. Asi to nebyl úplně první dojem, ale vzpomínám si na kolegyni Renatku - její milý úsměv a přívětivé chování. Jak málo stačí k tomu, abyste se cítili dobře...

Co všechno tvá pozice projektový manažer divize Agro obnáší?

Jsou to definice cílů a kroků k nim směřujících. Některých cílů dosáhnete snadněji, protože už máte nějakou zkušenost, nebo jasnou představu, jak na to. U jiných je ta volba cesty složitější a zdlouhavější. Např. u marketingového procesu je třeba obsáhnout všechny tři složky – analýzu, strategii i taktiku. A volba taktiky potom znamená stálý dohled nad exekutivní činností lidí a jejich kompetencemi. Aktuálně se spolu s celým týmem starám o tři projekty: NWT AGRO, Farmu Bezdínek a Farmu Kameničany.

Co tě na tvé práci baví ze všeho nejvíc?

Práci vnímám jako cestu. A stejně, jako si plánujete dovolenou a volíte, s kým tento čas budete sdílet, nedělám v tom rozdíl ani v pracovním prostředí. Je pro mě důležitější to, jakými lidmi se obklopuji a jaké poslání momentálně naplňujeme, než to, jaká práce se u toho musí odvést.

Objevila jsi v NWT nějaké skills, o kterých si dosud neměla ani tušení?

Neustále se snažím objevovat a ověřovat v praxi, v čem mohu být opravdu dobrá - co mě zcela naplňuje a cítím se v tom šťastná. Je to nikdy nekončící proces. Velmi si vážím prostředí, které v divizi Agro máme. Je to jako zdravý ekosystém, ve kterém se můžu učit a jíst spoustu zeleniny.

Tvá práce je občas "pořádné tóčo". Jak si zvládáš dobíjet baterky?

Spolehlivě mě nastartuje studená sprcha. Nejvíc si pak odpočinu po boku manžela a dětí. Někdy taky impluzivně nasadím kecky a vyrazím ven. Do lesa, na kolo, anebo na procházku s naším psem Britou. A v záloze mám i osvědčené kombinace klavír, kytara, zpěv nebo pivo s kamarády.

V každodenním shonu se snažím najít chvilky, které můžu „ohnout“ i ve svůj prospěch. Vezu holky na kroužek plavání a hodinové čekání si zpříjemním v sauně. Když mají hodinu parkouru, zdokonaluji se v autě v angličtině. Snažím se řídit svůj čas vědomě tak, aby „baterky“ zůstaly nabité a já zvládla jak povinnosti vůči rodině a práci, tak vůči sobě samé.

Čeká tě v blízké budoucnosti nějaký zajímavý projekt?

Vyjma projektů v NWT Agro, je to TEDxZlín. Ale i další menší projekty, které si „sama ordinuji“ pro inspiraci, rozvoj kompetencí, širší rozhled i nové podněty k přemýšlení z různých sfér a sociálních skupin.

Máš nějaké poznávací znamení? Něco, podle čeho kolegové zaručeně zaregistrují, že je Monča v práci?

Tohle bych chtěla vědět. Zeptáte se jich prosím? Přála bych si, aby mým poznávacím znamením pro druhé bylo to, že je jim příjemné být v mé společnosti.

Poslední otázka… tak trochu Sophiina volba – okurka, anebo rajčátko ?????

Rajčátko.

 

Na zelenině z produkčních skleníků od naší divize Agro si můžete smlsnout pohledem i všemi smysly - k dostání jsou v supermarketech Lidl, Kaufland, Billa, Penny a Tesco.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram