Numerologie, živly a barvy aneb Jak vzniklo logo ALPH

14. 1. 2019

Pro všechny ty, kteří sní o prostorném komfortním bydlení v lokalitě nabízející zajímavý kompromis mezi pohodlím města a klidem vesnice, máme dobrou zprávu. Na Kudlově, oblíbené zlínské destinaci proslavené nejen krásnými výhledy a Filmovými ateliéry, ale i osobnostmi jako je Hermína Týrlová a Karel Zeman, stavíme náš první pasivní dům nové generace.

ALPH (Active Live Passive House) je zkratka pro nadčasovou stavbu, která přináší pasivní standard, zdravé a bezpečné bydlení i nejmodernější technologie – a to vše nejen s ohledem k životnímu prostředí, ale také v souladu s feng-shui. Výstavba je projektována technologií betonových prefabrikovaných panelů se zabudovanou tepelnou izolací na venkovní straně, které zajistí dostatečnou akumulaci tepelných zisků jak z pasivních, tak z aktivních zdrojů. Více informací: http://pasivnidumkudlov.cz/

 

Jak vzniklo logo Pasivních domů?

Obnovitelné zdroje představují 4 využitelné živly k přeměně energie v pasivním domě – slunce, voda, vzduch, země; zároveň i Feng Shui pracuje se zdrojem dynamické přeměny energií Jin a Jang (jin – voda, země; jang – vítr, oheň.). Jin Jang také představuje opačné a doplňující se síly (aktivní život x pasivní dům, rovnováha, harmonie).

Základem loga je symbol 4 elementů, které se vzájemně prolínají a ze kterých ikonicky vystupuje silueta domu. Číslo 4 zde hraje i další roli - 4 písmena v názvu, 4 hrany domu, 4 světové strany, 4 roční období apod. Z barev jsme zvolili modrou (spolehlivost a důvěryhodnost) a zelenou (harmonie, zdraví, ekologie), které se opět vzájemně prolínají.

 

Co nás čeká v roce 2019?

V roce 2019 nás čeká realizace tří nových projektů rodinných a bytových domů v Těrlicku, Dolních Tošanovicích a Fryštáku. S tím souvisí také průběžné navyšování kapacity ve výrobě panelů až k objemu 1 000 ks panelů za rok.

        Karel Havlíček, ředitel divize Pasivní domy

 

 

 

 

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram