Silvestr bez útrap se zvukotěsnou boudou pro psy

20. 12. 2018

Už žádné psí oči vašich vystresovaných chlupáčů. Průlomová zvukotěsná bouda od Fordu přinese (možná už brzy) úlevu a klidné svátky celé rodině.

Silvestrovské petardy umí naše mazlíčky pořádně potrápit. Nemůžeme se divit. Psi mají mnohem širší spektrum sluchu než my lidé a dokáží slyšet zvuky, které jsou i čtyřikrát dál. Ohňostroj jim tak každoročně způsobuje pořádný stres.

Řešení psích peripetií je naštěstí na obzoru. Společnost Ford vyvinula zvukotěsnou boudu, ve které uplatňuje odhlučňovací technologii ze svých automobilů. Jedná se o systém potlačování hluku z motoru a převodovky, který používá ve svém prémiovém SUV Edge. Díky mikrofonům umístěným z vnější strany tak dokáže generovat protichůdné zvukové frekvence a výrazně tak eliminovat stresující zvuky. Bohužel se zatím jedná pouze o prototyp, který má za hlavní cíl ukázat, jak se dá automobilové know-how krásně využít k řešení každodenních problémů.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram