Parzlich míří do světa - nově jako Fillamentum Manufacturing Czech

20. 12. 2018

Hulín, 19. prosince 2018 – Ve středu 5. 12. 2018 došlo k přejmenování hulínské firmy Parzlich s.r.o. na Fillamentum Manufacturing Czech s.r.o. Společnost proslulá především díky tiskovým strunám značky Fillamentum, plánuje kvůli rostoucí poptávce v USA otevřít v příštím roce pobočku u Pittsburghu.

Portfolio hulínské společnosti Parzlich s.r.o. je široké – od světově proslulých 3D tiskových strun až po trubky a extrudované hadice využívané v nejrůznějších průmyslových odvětvích - zejména automotive a packaging. Společnost se na trhu poprvé objevila v roce 2011. A za sedm let svého působení ušla cestu, o které se mnohým ani nesnilo. Nový název a s ním spojený rebranding je ozvěnou na posledních pár pro společnost zcela zlomových měsíců.

V roce 2018 vstoupila hulínská firma se svými strunami na trh START pražské burzy v rámci projektu IPO jako Fillamentum a.s. Realita předčila veškerá očekávání. Vyobchodována byla pětina společnosti v hodnotě zhruba 24 milionů korun. Tyto peníze Fillamentum neváhalo investovat do dalšího vývoje. Díky tomu se může už na začátku roku 2019 těšit na novou výrobní linku ve Spojených státech.

„My jsme dnes v USA tak populární a máme z tamního trhu takovou odezvu, že je reálné, že během tohoto roku zpětinásobíme naše prodeje,” řekl majitel společnosti, Josef Doleček, s tím, že mezi tamní zákazníky patří například americká armáda nebo i internetový obchod Amazon. „Na americkém trhu jsme permanentně vyprodaní – nezávisle na objemu zaslaného zboží,“ dodává Doleček.

Zatím posledním výrazným úspěchem roku 2018 bylo získání exportní ceny DHL Unicredit pod záštitou agentury Czechtrade. Fillamentum se stalo absolutním vítězem v kategorii Globální exportér roku 2018. Není se čemu divit. Své výrobky exportuje do většiny evropských zemí, USA nebo Izraele. Obchodní zastoupení má ale také například v Kanadě, Mexiku a Indii.

Protože silná značka Fillamentum dobývá svět a patří mezi top 5 globálních výrobců 3D tiskových strun, rozhodli se její zástupci také pro změnu názvu společnosti. Od 5. 12. 2018 se tak Parzlich nově jmenuje Fillamentum Manufacturing Czech s.r.o.

 

Pro bližší informace kontaktujte:

Gabriela Kotásková

Marketing

E-mail: gabriela.kotaskova@fillamentum.com

Tel: +420 728 376 369

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram