Vitamínová nadílka v nákupním centru Olomouc CITY

21. 11. 2018

Nákupní centrum Olomouc CITY v úterý pořádně ožilo. Navštívila ho totiž naše zelinářská hlídka s poctivou vitamínovou nadílkou. Nebyli jste poblíž? Nemusíte být smutní. Tour zdaleka nekončí. Dnes se na vás těšíme v OC Futurum a v pátek v Avion Shopping Parku v Brně.

“Kampaň za zdravé stravování s českou zeleninou se ponese ve veselém duchu. Zelinářská hlídka, kterou zastoupí „pan Okurka“ a „paní Rajčátková“ osloví náhodné kolemjdoucí, nabídne k ochutnání čerstvé zeleninové salátky a poradí, jak se lépe stravovat tak, aby jim nechyběly žádné důležité živiny a vitamíny,” říká s úsměvem členka týmu zelinářské hlídky, Monika Zábojníková.

Čerstvá zelenina je na vrcholu potravinové pyramidy. Světová zdravotnická organizace doporučuje konzumaci minimálně 400 gramů čerstvé zeleniny nebo ovoce (bez brambor) denně. Přestože má však Česká republika vynikající klimatické podmínky pro pěstování ovoce a zeleniny, je společně s Lucemburskem na posledním místě v produkci ovoce a zeleniny na obyvatele ze všech států Evropy a naprostou většinu čerstvé zeleniny dováží ze zahraničí.

“Aby zelinářství v naší zemi neupadlo v zapomnění, je nutná jeho neustálá propagace. Při všech možných příležitostech je nutné zákazníkovi sdělit, jaké kvalitní a chutné zboží jsou mu schopni zelináři z Čech a Moravy nabídnout a podpořit tak jejich prodej,” uvádí, Alice Kouřilová ze ZUČM. Zelinářství je propagováno ve spolupráci s pěstiteli, kteří na akce poskytují zeleninu.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram