Nový komplex pasivních domů vyroste v Horním Těrlicku

27. 9. 2018

V blízkosti malebných Beskyd v oblíbené rekreační oblasti Horního Těrlicka (Moravskoslezský kraj) obklopené četnými turistickými a naučnými stezkami vyroste už brzy komplex 9 pasivních domů nové generace. ALPH (Active Live Passive House) je zkratka pro nadčasovou stavbu, která přináší pasivní standard, zdravé a bezpečné bydlení i nejmodernější technologie – a to vše nejen s ohledem k životnímu prostředí, ale také v souladu s feng-shui. Díky příjemnému mikroklimatu a pravidelné výměně vzduchu s rekuperací a filtrací je pasivní dům ideálním řešením (nejen) pro všechny alergiky a astmatiky.

Mimo řízené větrání zbavené veškerých plísní a nečistot dokážou naše „chytré stavby“ také plně využít sluneční světlo a teplo k tomu, aby pro své majitele zajistily vysoký komfort bydlení bez nutnosti jakýchkoliv větších zásahů. Výstavba pasivního domu je projektována technologií betonových prefabrikovaných panelů se zabudovanou tepelnou izolací na venkovní straně, které zajistí dostatečnou akumulaci tepelných zisků jak z pasivních, tak z aktivních zdrojů. Zdrojem tepla je tepelné čerpadlo, které přebytek získaného tepla hromadí v akumulační nádobě a tím snižuje celkovou roční spotřebu. Topení je podlahové a stropní s možností kombinace obou soustav. Okenní výplně jsou řešeny plastovými okny s izolačními trojskly doplněné venkovními roletami s automatickým ovládáním v závislosti na intenzitě slunečního svitu, síly větru a teplotě venkovního vzduchu. Střecha je foliová s vodní hladinou, která působí příznivě proti prohřívání stropu.

Do detailů propracovaný kvalitní projekt je pro nás základní stavební kámen, a proto se snažíme ke každému z nich přistupovat zcela individuálně. Vždy ručíme za komplexní návrh, integrující všechny profese. Pro každý projekt vypracujeme také individuální výpočty a simulace, které optimalizují natočení stavby i její nasvícení a zastínění v průběhu dne.

Zaujaly vás četné výhody domů nové generace? Vyberte si u nás projekt pasivního domu s důmyslnou architekturou a moderním vzhledem, který pro vás upravíme na míru.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram