NWT na dnu otevřených dveří MZe

24. 5. 2018

Desítky dětí kreslily o víkendu kamaráda Okurku pro naši novou severomoravskou farmu Bezdínek v rámci Dne otevřených dveří na Ministerstvu zemědělství ČR. NWT se jako největší stavitel produkčních skleníků v Česku prezentovalo na společném stánku se Zelinářskou unií Čech a Moravy, u kterého nechyběla ani ochutnávka poctivých českých rajčátek odbytového družstva Čerstvě utrženo a kreativní koutek pro nejmenší.

Na 1000 návštěvníků zaplnilo v sobotu 19. května prostory budovy Ministerstva zemědělství České republiky i prostranství před ní. Den otevřených dveří byl součástí akce Společné století oslavující 100 let od vzniku republiky a zároveň oslavou 90. výročí od položení základního kamene budovy MZe, navržené architektem Františkem Roithem. Pro děti i dospělé byly připraveny nejen komentované prohlídky ale i doprovodný program před budovou, jehož partnerem byly resortní organizace MZe, které celou akci svými prezentacemi dotvářely. Nechyběly zde ani zábavné aktivity pro děti, ochutnávky potravin a farmářský trh.

 „Namalujte nám kamaráda Okurku, který bude bydlet na Farmě Bezdínek, bylo tématem soutěžního klání malých výtvarníků. Rajčata a okurky hlavně pro domácí trh budeme nově pěstovat také v lokalitě Bezdínek, v Dolní Lutyni na Karvinsku. A protože prémiové cherry odrůdy rajčátek, které pěstujeme na naší Farmě Kameničany na Slovensku, mají své příznačné názvy  (Medulienka a Hranáčik)  i originální ručně šité panenky, chceme i malé snack okurky touto hravou formou dětem více přiblížit,“ vysvětlila Monika Zábojníková z NWT, která má v projektu Farmy Bezdínek na starosti marketing a PR komunikaci.

„S tímto hravým konceptem zamíříme také 2. června na Dětský den na Elektrárně Dětmarovice. Věříme, že se pan Okurka brzy dočká toho správného jména i podoby,“ dodala.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram