Fillamentum dosáhlo úpisu všech 28 800 ks akcií!

16. 5. 2018

Žižkovská televizní věž se včera stala místem, kde vyvrcholilo čtrnáctidenní upisovací období, během kterého měli investoři možnost vložit svou poptávku na nákup akcií naší dceřiné společnosti Fillamentum specializující se na výrobu speciálních polymerových produktů – bowdenových výstelek, technických trubek, hadiček a strun využitelných jak v automobilovém, strojírenském a potravinářském průmyslu, tak v oblasti hobby a designu.

Včerejší historicky první Start Day trval pouhých šest hodin – ty však stačily na poslední prezentace všech tří firem ucházejících se o pozornost investorů, ukončení úpisu, stanovení ceny i zveřejnění konečných výsledků.

Naší společnosti Fillamentum se podařilo jako první uzavřít knihu objednávek! V krátkém časovém úseku dosáhla maxima úpisu všech plánovaných 28 800 akcií! Cena za jednu akcii byla stanová na 825 Kč a emise, jejímž manažerem byl Roklen Corporate Finance, dokonce vzbudila mezi investory takový zájem, že poptávka po našich akciích převýšila maximální nabízené množství 1,021x.

„Úspěch emise Fillamentum ukazuje důvěru českých investorů v tuzemské technologické firmy, které touto formou realizují expanzi na zahraničních trzích. Jedná se o ikonický milník, a to jak pro český kapitálový trh, tak pro firmu samotnou. Dopad emise není jen ekonomický, ale také marketingový,“ zhodnotil náš úspěch Managing Director, Roklen Corporate Finance Jakub Burda.

Prostředky získané v rámci veřejné nabídky plánuje společnost Fillamentum využít na investice do rozšíření kapacit tuzemské výroby a pro vybudování výrobního a obchodního zázemí v USA, které tvoří významnou část celosvětového trhu s 3D tiskem.

Na záznam naší včerejší investorské prezentace se můžete podívat zde. Až do 18. 5. můžete navštívit také "stánek" s populárními 3D tiskovými strunami společnosti Fillamentum na jubilejním 5. ročníku největšího českého veletrhu 3D tiskových technologií 3Dexpo 2018, který probíhá od 16. 5. v Hale 6 výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram