14. 2. 2018

Projekt Hlasová biometrie

Naše divize ICT zpracovala rozsáhlý dokument popisujícího nasazení sdíleného řešení hlasové biometrie mezi několik partnerů. Jeho součástí je také Proof of Concept, který byl vytvořen v prostředí NWT LAB. Hlasová biometrie slouží k verifikaci osob na základě jedinečných charakteristik jejich hlasu a lze ji využít jako doplňující opatření pro ověření identity po doplnění přístupového hesla. Mimo zabezpečení přístupu se ale hodí také pro automatickou detekci problematických volajících, bezkontaktní verifikaci i ověření volajících po telefonní lince.

Do provozu aktuálně uvádíme také prototyp HB pro funkcionality Vocal Password - kdy je možné na konkrétní telefonní číslo zavolat a system uživatele nejprve vyzve k pořízení hlasového vzorku a následně po dalším zavolání ověřuje podle telefonního čísla, zda jeho hlas sedí s nahraným hlasovým vzorkem.

Vize využití technologie hlasové biometrie vychází ze snahy společnosti Solus nalézt synergické efekty v poskytovaných službách, které jsou dnes založené na sdílených registrech, využívaných napříč organizacemi a segmenty v Českém Republice. Tyto registry dávají poskytovatelům služeb sdílené informace o občanech (potenciálních či stávajících klientech společností). Cílem projektu je vybudovat a provozovat centrální registr hlasových biometrických otisků, do kterého by oboustranně (to znamená jak v procesu pořizování, tak procesu ověřování) přispívaly společnosti využívající stávající registry.

Testovací rozhraní můžete vyzkoušet na tel. +420 910 809 901.

blank
blank
blank
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram