Čína staví zařízení na zachycování uhlíku, aby snížila emise skleníkových plynů

26. 5. 2017

Čína jako jedna z největších světových zemí je také jedním z největších světových producentů skleníkových plynů. Jedna z věcí, kterou plánuje bojovat proti změně klimatu je plán na výstavbu osmi velkokapacitních zařízení, která budou sloužit k ukládání uhlíku. Tzv. Yanchang Integrated Carbon Capture and Storage Project, který se nachází v provincii Shaanxi, bude první investicí Číny do takového zařízení. Ročně by mělo zachytit 400 až 800 tisíc tun oxidu uhličitého. To je asi stejné množství, které ročně vyprodukuje 80 000 automobilů.

Čína má v nejbližších letech za cíl postupně produkci CO2 snížit a že to myslí skutečně vážně, napovídají také celkové náklady do obnovitelných zdrojů. Aktuálně je největším světovým výrobcem solární energie a ve městech jsou stále častěji využívány elektromobily. Nedávno země slíbila, že emise skleníkových plynů budou od roku 2030 už jen klesat.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram