Kdo by nechtěl Galaxy Note 7?

9. 9. 2016

Samsung_Galaxy_Note_7_Evan_Blass_front.0.0

Není to tak dávno, co se objevila novinka na trhu - Galaxy Note 7. Naneštěstí, nebo možná naštěstí to není tak dávno, co se začala mimo jiné šířit zpráva o nebezpečnosti baterií tohoto modelu chytrého telefonu od značky Samsung.

Neočekávané samovznícení jsou způsobena lithiovou baterií. Ty jdou ve výkonnosti stále výš a mají den ode dne kvalitnější výsledky v procesu používání, na druhé straně dochází k extrémní zátěži jednotlivých článků, ty poté nemusí zvládnout vnitřní chod a může dojít k propálení elektrod. Což pro uživatele znamená nemilé překvapení. Většinou k přetížení dochází při nabíjení.

V návaznosti na tuto problematiku a pár reálných případů vznícení se rozhodla americká Federální letecká správa varovat všechny cestující před užíváním nebo nabíjením telefonu po dobu letu. Tohle varování se na australském kontinentu už stalo přísným zákazem.

Kolik lidí ještě telefon vlastní a vystavuje se tak nebezpečí není známo. Je tedy potřeba tyhle všechny informovat nejen o nebezpečí, ale také o možnosti nechat si akumulátor vyměnit za bezpečný. Ty se však musí ještě dotestovat, takže to bude stát nějaký čas a také peníze. Kauza se nyní odhaduje přibližně na miliardu dolarů.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram