Elon Musk chce koupit firmu SolarCity, kterou kdysi založil se svými bratranci

24. 6. 2016

Americká automobilka Tesla Motors se rozhodla podat nabídku na akvizici společnosti SolarCity. Elon Musk, který je už tak s podílem 23 % největším vlastníkem SolarCity, společnost zakládal se svými bratranci Peterem a Lyndonem Rive.

Tesla se podle svých slov dlouhodobě snaží o rychlejší přechod světa k trvale udržitelné dopravě tím, že nabízí elektrické vozy za stále více přijatelnou cenu. V březnu 2015 spustili projekt Tesla Energy, který při využití baterií Powerwall nebo Powerpack nabízí domácnostem a podnikům ukládání energie z obnovitelných zdrojů.

Tesla Model S u nabíjecí staniceDo úplnosti zbývá doplnit také samotný zdroj energie a k tomu má pomoci právě akvizice SolarCity, která nabízí fotovoltaické elektrárny. Tesla by se tak stala jedinou vertikálně integrovanou společností na světě nabízející celé řešení produktů na čistou energii. Od auta na elektrický pohon, přes baterii po elektrárnu, která napájí vůz i vše ostatní v domě či podniku. Tesla věří, že díky tomu pomůže svým zákazníkům ke spotřebě elektřiny maximálně efektivní a udržitelnou cestou, sníží jejich náklady a minimalizuje závislost na fosilních palivech a rozvodové síti.

Zdroj: teslamotors.com

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram