Nejnovější Kindle Oasis

1. 6. 2016

Profil čtečky Kindle Oasis

Nejnovější čtečka Amazon Kindle se jmenuje Oasis a své předchůdce převyšuje téměř ve všech parametrech. Její design je asymetrický, na jedné straně je Kindle Osasis zúžený a na druhé straně tlustší. Díky tomu je ergonomicky velmi dobře vyvážená a výborně padne do pravé i levé ruky. Přestože se obecně většina čteček drží mnohem lépe než papírová kniha, u této to platí dvojnásob. Čtečka navíc disponuje dvěma tlačítky - na listování a vypínání. Prsty tak intuitivně padnou na samostatná tlačítka pro přechod mezi stránkami.

Důležitým příslušenstvím je také její kožený obal, který obsahuje další doplňkový akumulátor. Tvarem vyrovná boční hrb a připojí se magnetickými kontakty. S tímto doplňkovým akumulátorem výdrž i při aktivním čtení dosahuje k jednomu měsíci.

Kindle Oasis nabízí stejný šestipalcový e-ink displej s rozlišením 300 dpi a má více diod pro rovnoměrnější osvícení čtecí plochy. S pouhými 131 g je také nejlehčím Kindlem.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram