Veletrh Solar Praha

23. 1. 2016

Ve dnech 21.1. – 23.1.2016 se konal na pražském PVA EXPO LETŇANY již 12. ročník veletrhu Solar Praha, který dlouhodobě podporuje využívání obnovitelných zdrojů energie.

IMG_2098Součástí veletrhu byl doprovodný program Fórum Energetické soběstačnosti, který se věnoval dnešnímu stavu fotovoltaiky, budoucímu vývoji a moderním trendům tohoto odvětví. Hlavním tématem fóra byla akumulace energie. Potvrdilo se naše tvrzení, že dnes montované FVE se neobejdou bez hybridního střídače jako příprava na plnohodnotný hybridní systém.

Náš stánek na veletrhu představoval návštěvníkům vizi moderní hybridní fotovoltaické elektrárny a kombinaci fotovoltaiky s tepelným čerpadlem se kterým je možné využít výrobu z FVE maximálním způsobem. Současné dotace pro FVE s akumulací přilákali velké množství lidí, kteří uvažují nad tím jak snížit svoji energetickou závislost na sítích. Oživení zájmu o fotovoltaiku určitě podporují současné dotace NZÚ.

 

Lukáš Králík, obchodní manažer NWT Energo

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram