Používáte ve firmě Windows Server 2003?

3. 6. 2015

Windows ukončuje veškerou podporu OS Windows Server 2003 již 14. července 2015.

Co to znamená?

hero-graphicJestliže na Vašem serveru běží tento operační systém, znamená to, že po 14. červenci se přestanou stahovat bezpečnostní záplaty a opravy. Vaše firemní data tak mohou být v ohrožení.

Jaká jsou další rizika?

Bez bezpečnostních záplat nebudou data na serveru zabezpečena proti hackerským útokům. Přičemž stále častěji jsou dnes podnikány hromadné útoky na všechny dostupné servery. Útočníci jednoduše zkouší, který server je nedostatečně chráněn a kde se jim podaří ochranu prolomit. Ohrožena tak budou nejen firemní data, ale i data Vašich zákazníků.

Může také dojít k nekompatibilitě aplikací Microsoftu i třetích stran. Po skončení podpory přestanou být některé aplikace podporovány a může tak docházet k nečekaným výpadkům provozu. Tento problém se může vyskytnout nejen u nových aplikací, ale i u aktuálně využívaných.

Řešení?

1. Konsolidace stávajících serverů

Máte-li starší servery, je možné, že využíváte více fyzických serverů, než musíte. Nejnovější verze Windows Server 2012 umožňuje pokročilé možnosti virtualizace, což vede nejen k úspoře pořizovacích nákladů na servery, ale též k úspoře nákladů na provoz. Proto je výhodné spojit nákup serverové licence s nákupem nového hardware.

Nabízíme provedení kompletní analýzy Vaší stávající serverové infrastruktury. Navrhneme Vám řešení přímo na míru, zajistíme dodávky hardware a software a postaráme se o implementaci a migraci dat.

Pro více informací kontaktujte naše obchodní oddělení.

2. Částečné využití cloudu

Díky rychlému internetovému připojení a rostoucí nabídce cloudových řešení lze přesunou část serverových služeb. Můžete tedy např. poštovní či databázový server přesunout na HW v datacentru. Díky tomu lze dosáhnout výrazné úspory provozních nákladů.

Poradíme, které služby je pro Vás nejvýhodnější převést do cloudu. Nabídneme Vám řešení na platformě Microsoft Azure a zajistíme bezproblémové nasazení do firemní infrastruktury.

Pro více informací kontaktujte naše obchodní oddělení.

3. Úplné využití cloudu

V této variantě nevlastníte fyzicky žádné servery, pouze si pronajímáte výkon. Ten se automaticky přizpůsobuje Vaší aktuální potřebě. Máte tak výhodu, že platíte pouze za výkon, který skutečně využíváte. Odpadnou také veškeré náklady na licence a potřebnou infrastrukturu.

Pomůžeme s výběrem vhodného datacentra, zajistíme migraci dat a optimalizaci výkonu.

4. Zůstat u Windows Server 2003

Pokud se rozhodnete nadále využívat Windows Server 2003, důrazně doporučujeme posílit stávající bezpečnostní a monitorovací systémy, jako jsou antiviry a firewally. Jedná se však spíše o krátkodobé řešení.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram