Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Tiskové zprávy
NWT Svět
Aktuality
Nabídka

Vzduchotechnika

Kontaktní osoba

Miroslav Plášek


Správně navržené vzduchotechnické zařízení má za úkol zajistit pravidelnou a dostatečnou výměnu vzduchu z interiéru kanceláří, bytů, domů nebo průmyslových hal. Samozřejmě je možné vzduch dodatečně upravovat – chladit, čistit, rekuperovat. Vzduch je zvlhčován, ohříván či naopak ochlazován a přispívá tak ke zdraví a pohodě.

Kompletní zabezpečení výměny vzduchu

Může se jednat o velmi jednoduché zařízení – ventilátor, malá rekuperační jednotka. Do průmyslových objektů se pak navrhují složité systémy – nejen samotné vzduchotechnické potrubí, ale také regulační zařízení pro automatický provoz, tepelná čerpadla pro využití odpadního tepla a další prvky. Složité systémy vzduchotechniky by měly být realizovány na základě předem vyhotovené projektové dokumentace. Klíčová je jak návratnost investice, tak provoz, který splňuje požadavky investora a současné normy.

Pro průmyslová řešení i rodinné domy

Vzduchotechnikou jsou zpravidla vybaveny např. komerční a kancelářské objekty, průmyslové haly apod., ale stále častěji se můžeme setkat i s využitím klimatizací a čističek vzduchu v jednotlivých domácnostech. Rekuperace je nedílnou součástí tzv. pasivních domů.

Věnujeme se všem druhům vzduchotechniky, od rekuperace pro rodinné domy, až po složitá průmyslová řešení.