Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Tiskové zprávy
NWT Svět
Aktuality
Nabídka

Farma Kameničany

Pěstujeme prémiové odrůdy rajčat vyznačující se vysokou mírou vzniku chuťové závislosti

Hledali jsme smysluplné využití pro elektřinu a teplo z naší bioplynové stanice v Kameničanech a v Nizozemí nás nadchnuly produkční skleníky. V zemi, která má podobnou velikost a podobný počet obyvatel jako ČR, je jich v provozu více než 10 000 ha.

Bylo nám jasné, že pokud chceme nabízet výstavbu produkčních skleníků na klíč, musíme sami prokázat, že hi-tech produkční skleník může ekonomicky fungovat i v českých nebo slovenských podmínkách. Zároveň je pro nás náš vlastní projekt laboratoří a zdrojem neocenitelných provozních zkušeností. Nabízíme pak dalším investorům – farmářům pouze technologie, které jsme si sami vyzkoušeli a vyvarujeme se při návrhu technologie chyb, které jsme sami udělali.

V roce 2014 jsme postavili nejmodernější hi-tech produkční skleník na území ČR a SR, který jako jediný díky použití pěstebních světel dodává produkci na trh 12 měsíců v roce. Jako první pěstitel rajčat na Slovensku jsme získali prestižní ocenění Značka kvality SK GOLD, a to pro všechny naše produkty. Udržitelnost je pro nás klíčové téma. Zdrojem tepla a elektřiny pro náš skleník je bioplynová stanice. Minimalizujeme emise z dopravy, protože pěstujeme rajčata pro zákazníky v České a Slovenské republice. Proti škůdcům používáme biologickou ochranu. Pro pěstování používáme organický substrát, který po ukončení pěstební sezóny kompostujeme. Shromažďujeme veškerou dešťovou vodu i přebytečnou vodu ze závlahy a znovu ji používáme pro závlahu rostlin. Vytvořili jsme 40 nových celoročních pracovních míst s jednosměnným provozem od pondělí do pátku pro místní lidi.

Rozhodli jsme se pěstovat pouze ty nejchutnější odrůdy v top-segmentu rajčat, abychom nekonkurovali domácím producentům. Od počátku jsme se soustředili kromě pěstování i na marketing. Je nám velkou ctí, že jsme se stali pěstitelem ovoce a zeleniny s největší komunitou fanoušků na Facebooku na Slovensku.

Bližší informace na www.farmakamenicany.cz
Sledujte nás na Facebooku