Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Tiskové zprávy
NWT Svět
Aktuality
Nabídka

NWT se připojilo ke kultivaci prodeje energií v Česku

11.06.2019

K deklaraci na ochranu zákazníků proti takzvaným energetickým šmejdům se připojilo 14 největších dodavatelů energií, mezi kterými nechybí ani divize Energie společnosti NWT. Vznik dokumentu inicioval Svaz obchodu a cestovního ruchu společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Českou obchodní inspekcí a Energetickým regulačním úřadem.

Hlavním cílem deklarace je kultivace prodeje energií v Česku – transparentní komunikace se zákazníkem, jednoznačné a férové podmínky smluvního vztahu i kontrola a regulace fungování zprostředkovatelů prodeje energií. V platnost vstoupí začátkem července 2019.

“Nechvalně pověstní šmejdi se přesunuli od předražených hrnců a dalších spotřebičů k obchodování s energiemi. Používají přitom stejné metody manipulativního chování, klamavého chování a nátlaku, které cílí především na seniory jako na nejzranitelnější skupinu spotřebitelů. 

Kroky, které navrhujeme, kultivují obchod s elektřinou a plynem a zvyšují ochranu spotřebitelů. Věříme, že se nám ve spolupráci se státní správou a samotnými obchodníky podaří eliminovat nekalé prodejce a zprostředkovatele a jejich praktiky.”

(Zdroj: socr.cz)