Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Tiskové zprávy
NWT Svět
Aktuality
Nabídka

NWT na dnu otevřených dveří MZe

24.05.2018

Desítky dětí kreslily o víkendu kamaráda Okurku pro naši novou severomoravskou farmu Bezdínek v rámci Dne otevřených dveří na Ministerstvu zemědělství ČR. NWT se jako největší stavitel produkčních skleníků v Česku prezentovalo na společném stánku se Zelinářskou unií Čech a Moravy, u kterého nechyběla ani ochutnávka poctivých českých rajčátek odbytového družstva Čerstvě utrženo a kreativní koutek pro nejmenší.

Na 1000 návštěvníků zaplnilo v sobotu 19. května prostory budovy Ministerstva zemědělství České republiky i prostranství před ní. Den otevřených dveří byl součástí akce Společné století oslavující 100 let od vzniku republiky a zároveň oslavou 90. výročí od položení základního kamene budovy MZe, navržené architektem Františkem Roithem. Pro děti i dospělé byly připraveny nejen komentované prohlídky ale i doprovodný program před budovou, jehož partnerem byly resortní organizace MZe, které celou akci svými prezentacemi dotvářely. Nechyběly zde ani zábavné aktivity pro děti, ochutnávky potravin a farmářský trh.

 „Namalujte nám kamaráda Okurku, který bude bydlet na Farmě Bezdínek, bylo tématem soutěžního klání malých výtvarníků. Rajčata a okurky hlavně pro domácí trh budeme nově pěstovat také v lokalitě Bezdínek, v Dolní Lutyni na Karvinsku. A protože prémiové cherry odrůdy rajčátek, které pěstujeme na naší Farmě Kameničany na Slovensku, mají své příznačné názvy  (Medulienka a Hranáčik)  i originální ručně šité panenky, chceme i malé snack okurky touto hravou formou dětem více přiblížit,“ vysvětlila Monika Zábojníková z NWT, která má v projektu Farmy Bezdínek na starosti marketing a PR komunikaci.

„S tímto hravým konceptem zamíříme také 2. června na Dětský den na Elektrárně Dětmarovice. Věříme, že se pan Okurka brzy dočká toho správného jména i podoby,“ dodala.