David Vítek

David Vítek

generální ředitel

david.vitek@nwt.cz

+420 602 719 319

Představení

Narodil se 7. listopadu 1972 v Kroměříži. Vystudoval Gymnázium v Kroměříži, a ještě při škole si spolu s budoucí manželkou otevřeli obchod s počítači. Sestavoval počítače, vytvářel ceníky, nakupoval, montoval a rozvážel zboží. V roce 1995 založili společnost s ručením omezeným. Obrat rostl a zaměstnanců přibývalo. S vývojem firmy rostly také jeho profesní zkušenosti. V roce 2010 došlo ke změně společnosti na akciovou. Od začátku byli mezi prvními, kteří zaváděli technologické novinky, díky čemuž se společnost NWT brzy ocitla v pozici nejvýznamnější technologické a inovační firmy. Její hlavními obory působení jsou zemědělství, stavebnictví, informační technologie a energetické úspory. Společnost patří již třetím rokem mezi 100 nejlepších firem Česka.

Dnes jako předseda představenstva a generální ředitel holdingu NWT s pobočkami na Slovensku, v Anglii a na Kypru řídí firmy s obratem přes miliardu korun. Je zodpovědný za celou organizaci, její fungování, strategii a postavení na trhu. Jeho úkolem je plánovat, vést, organizovat, rozhodovat a kontrolovat procesy v celé organizaci v těsném kontaktu jak s vrcholovými manažery, tak s ostatními pracovníky společnosti a klíčovými obchodními partnery. Mimo to se věnuje také podpoře začínajících technologických firem a start-upů.

Trendy jen slepě nenásleduje, ale společně se svým týmem také sám udává. NWT nabízí cloudová řešení, služby jednoho z nejmodernějších datových center v zemi – a vlastní softwarové řešení, které využívají zákazníci veřejných i soukromých institucí. Většina věcí, jimiž se bude v příští dekádě zabývat, dnes pravděpodobně ještě ani neexistuje, a to baví Davida Vítka ze všeho nejvíc.

S manželkou Martinou žijí v Kroměříži a vychovávají tři dcery. Společně provozují Farmu Pod Hvězdou, která je jedním z největších českých producentů medu. Podíleli se také na založení mezinárodního sdružení rodinných firem, kde mají na starosti sekci mládeže. Volný čas tráví na farmě, četbou nebo cestováním spolu s rodinou.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram