Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Tiskové zprávy
NWT Svět
Aktuality
Nabídka

Cisco Meraki – Celá síť na jediné obrazovce

 

cisco1

Jediná komplexní řešení v oboru, které sjednocuje správu sítí WAN, LAN, bezdrátových LAN a mobilních zařízení na jediné obrazovce. Dashboard Meraki poskytuje přehled o uživatelích sítě, jejich zařízení a aplikacích. Správce má k dispozici výkonné analytické nástroje, díky nimž může rychle vytvářet pravidla přístupu, používání aplikací a optimalizovat jak uživatelské prostředí, tak zabezpečení sítě.

Přehled o aplikacích a klientech na 7.vrstvě

cisco2

Zařízení Cisco Meraki obsahují integrovanou analýzu aplikací a klientů na 7. vrstvě. Dochází k automatické identifikaci stovek aplikací, od podnikových až po BitTorrent či YouTube. Správci tím získávají přehled o tom, kde se spotřebovávají zdroje. Sledování zařízení umožňuje správcům identifikovat jednotlivé uživatele.

Bezpečnost podnikové třídy

Rozšířit zabezpečení až na úroveň portu je nyní jednodušší než kdy předtím. Všechny zařízení Meraki lze hladce integrovat se zabezpečovacími systémy podnikové třídy pomocí protokolu 802.1X. Přímo z dashboardu lze definovat přístupová pravidla , rozdělit korporátní a veřejnou síť. Aplikace pravidel na tisíce portů je otázkou několika kliknutí – a to i v případě, že jsou porty rozloženy ve více lokalitách. Díky bezproblémovým aktualizacím firmwaru, dvouúrovňovému ověřování a dalším integrovaným ochranám lze snadno vytvářet zabezpečené sítě.

Jak funguje cloud management?

Architektura Cisco Meraki Cloud Networking umožňuje okamžité nasazování zařízení v pobočkách a poskytuje centrální přehled a kontrolu nad jakýmkoli počtem distribuovaných lokalit. Kombinuje výhody cloudové centrální správy a výkonné přístupové platformy. Díky řízení z cloudu lze tisíce portů konfigurovat okamžitě prostřednictvím webu. Můžete zprovozňovat vzdálené lokality, aniž by v nich museli být IT pracovníci, provádět změny konfigurace v celé síti a jednoduše spravovat celopodnikové sítě bez nutnosti školení nebo vyhrazených pracovníků.

Management:

Rozšiřitelný – neomezená propustnost, žádné úzká místa – přidání zařízení nebo pobočku v řádu minut

Stabilní – vysoká dostupnost cloudu v několika datacentrech po celém světě – síť funguje i při ztrátě připojení ke cloudu – 99,99% uptime SLA

Bezpečný – uživatelská data netečou přes cloud – automatické updaty firmwaru a bezpečnostní updaty

 

Bezdrátové sítě

Přístupové body bezdrátové sítě 802.11n/ac podpora více než 100 uživatelů na jeden přístupový bod, ideální pro prostředí s vysokou hustotou uživatelů, jako jsou školní učebny. Součástí BYOD infrastruktury.

cisco meraki

Přístupové body se standardy 802.11ac a 802.11n mají vysoce výkonné vysílače a vylepšenou citlivost příjmu. Technologie MIMO a integrovaný beamforming maximalizují kapacitu bez omezení rozsahu. Výkonný procesor umožňuje detailní kontrolu paketů při maximální rychlosti.

Vyhrazený vysílač pro zabezpečení

Kromě vysoce výkonných vysílačů, které poskytují služby klientům v pásmech 2,4GHz a 5GHz, mají přístupové body ještě další radio vyhrazené pro zabezpečení, které neustále prohledává radiové pásmo a chrání před bezpečnostními hrozbami. Snímá RF prostředí přizpůsobuje se rušení. Automaticky konfiguruje nastavení tak, aby bylo dosaženo maximálního výkonu.

Bezkonkurenční přehled o síti

Přístupové body MR Meraki nabízejí detailní přehled o síti, což umožňuje její inteligentnější řízení. Výkonná a intuitivní správa více lokalit je zajištěna prostřednictvím cloudového managementu. Současné jsou eliminovány složitosti a náklady, které jsou běžné u tradičních, kontroloerem řízených bezdrátových sítí. Díky plně automatické sítě rozšířit během několika minut.

 

Přepínače

Gigabitové Ethernet přepínače s jednotnou správou jako celé Meraki řešení včetně rozšířených možností vzdáleného dohledu.

meraki 1

Virtuální stohování

Přepínače MS Meraki nabízejí funkci virtuálního stohování, která umožňuje spravovat tisíce portů přepínačů jako jeden, aniž by bylo nutné fyzické propojení mezi přepínači. Umožňuje rychle najít a konfigurovat porty přepínačů v celé síti, dokonce i v geograficky distribuovaných lokalitách. Několika jednoduchými kliknutími můžete snadno nakonfigurovat porty pro přístupová zařízení, přiřazovat sítě VLAN, řídit POE a mnoho dalších činností. Virtuální stohování je vestavěnou funkcí všech přepínačů Meraki MS, aniž by byla potřeba rozšiřující moduly, speciální kabely nebo zvláštní konfigurace. Stačí se přihlásit k dashboardu Cisco Meraki a můžete spravovat celou infrastrukturu přístupových přepínačů, aniž byste se museli starat o jejich propojení.

Řízení QoS pro hlas a video

Díky vysokému výkonu sítě lze nasazovat aplikace, které jsou citlivé na latenci, jako je přenos hlasu a videa. Funkce pro řízení kvality (QoS), jako je přiřazování priorit dle sítě VLAN a protokolu, poskytují intuitivní a podrobnou kontrolu. Díky inteligentnímu používání protokolu LLDP lze snadno přidávat zařízení, jako jsou například IP telefony. Stačí v dashboardu vybrat hlasovou síť VLAN a zvolené porty budou přijímat označený provoz v této síti VLAN.

POE / POE+

Přepínače ( switche ) jsou dostupní i v modelech, které podporují technologie POE a POE+. Dokážou napájet až 30W, což umožňuje chod zařízení s vysokou spotřebou. Celkový výkon až 740W poskytuje dostatek energie k provozování IP telefonů, přístupových bodů nebo jiných zařízení napájených POE. Switche inteligentně přidělují napájení na základě zpráv od zařízení (LLDP). Zároveň odesílají údaje o skutečné spotřebě v porovnání s plánovanou spotřebou a tyto informace jsou pak k dispozici dashboardu Meraki, což umožňuje zajistit úspory energie v celé síti.

Vzdálené online nástroje a výstrahy

Přepínače MS nabízejí výkonné online nástroje, které umožňují kdykoliv na dálku, odstraňovat potíže. Tyto nástroje zjednodušují každodenní správu sítě, od testování výkonu a doby provozuschopnosti infrastruktury po odstraňování potíží se zařízeními a výrazně zkracují dobu řešení. Díky integrovanému testování ethernetových kabelů už není potřeba jezdit ke skříním s přepínači (switchi), jen aby jste ověřili neporušenost kabelu. Stačí vybrat port přepínače, spustit test kabelu a výsledky se zobrazí přímo v dashboardu i když na druhém konci není připojeno žádné zařízení. Lze nastavit upozornění, která budou správcům zasílána e-mailem nebo textovou zprávou v případě změn konfigurace, výpadku přepínače a dokonce i v případě odpojení jednotlivých zařízení od svých portů.

 

Bezpečnost

Bezpečnostní brány – Bohatá funkcionalita ,,vše v jednom,, firewall, IPS, Anti-virus, CIPA filtrováni obsahu a podpora SafeSearch

cisoc meraki

Automatické vytváření VPN – jedinečná automaticky vytvářená spojení VPN mezi lokalitami umožňují bezpečně a naprosto jednoduše propojit jednotlivé pobočky. Pomocí protokolů IPsec dokáže zařízení MX propojit pobočky s centrálou i mezi sebou stejným způsobem, jako by byly propojeny virtuálním ethernetovým kabelem. Propojení mezi jednotlivými lokalitami lze vytvořit jedním kliknutím v dashboardu Cisco Meraki. Odpadají problémy s konfigurací tradičních VPN mezi lokalitami: hledání trasy, vyjednávání klíče, ověřování, bezpečnostní pravidla, šifrovací mapy i přístupové seznamy se řeší automaticky z cloudu. Lze snadno konfigurovat sítě VPN s plným i rozděleným tunelem.

Prevence průniku

každé zařízení Cisco Meraki MX podporuje jedinečnou prevenci hrozeb prostřednictvím integrovaného modulu Sourcefire. Sítě lze během několika sekund zabezpečit před nejnovějšími formami zneužití, chybami zabezpečení, viry, rootkity a dalšími nebezpečími, přičemž definice hrozeb se automaticky aktualizují, aby byla zajištěna ochrana i před nejnovějšími druhy útoků. Data jsou prezentována v reálném čase, takže správci IT mohou rychle vyhodnotit aktuální stav hrozby – i její vývoj v minulosti – a činit adekvátní rozhodnutí.

Kontrola aplikací, uživatelů a zařízení

Zařízení MX je určeno speciálně pro moderní sítě využívané mnoha způsoby a poskytuje rozsáhlý přehled o uživatelích, obsahu a aplikacích, včetně možnosti jejich kontroly. Nejde pouze o jednoduchá řešení na bázi hostitele a portu. Metoda identifikace na 7.vrstvě, kterou zařízení MX využívá, klasifikuje i aplikace, které jsou šifrované nebo se snaží vyhýbat identifikaci, včetně aplikací P2P. Lze blokovat nežádoucí webový provoz pomocí filtrování obsahu v souladu s pravidly CIPA, omezovat aplikace, které spotřebovávají velkou část přenosové kapacity, jako jsou streamování videa a P2P. Zařízení MX rovněž poskytuje přehled o uživatelích v síti a identifikuje klienty podle typu zařízení (např iPady) a i uživatelská jména. Je možno kontrolovat omezovat nebo blokovat uživatele a prostřednictvím integrace s Active Directory uplatňovat různá pravidla pro různé třídy uživatelů.

Filtrování obsahu

Filtr obsahu v zařízení MX splňuje podmínky CIPA a umožňuje správcům blokovat celé kategorie obsahu i jednotlivé URL adresy. Díky integraci s AD lze uplatňovat různá pravidla filtrování obsahu pro různé skupiny. Zařízení MX automaticky obnovuje filtrovací seznamy z cloudu, takže Vaše pravidla budou vždy aktuální, i když se webové stránky změní. Integrovaná technologie Google SafeSearch a YouTube for School umožňují vytvořit bezpečné vzdělávací prostředí aniž by bylo nutné přidávat další zařízení nebo provádět složitou konfiguraci.

Optimalizace WAN

Zařízení MX umožňuje nároky aplikací na šířku pásma v rámci lokality až o 99% zrychlit provoz využívající protokoly CIFS, FTP, http a TCP. Nejnovější modul pro optimalizaci WAN využívá pokročilé algoritmy, odstraňování duplicit, kompresi a mezipaměť na bázi pevného disku k tomu, aby byla síť WAN stejně rychlá a výkonná jako LAN. Integrovaná webová mezipaměť výrazně zrychluje fungování webu pro uživatele, kteří sledují videa nebo používají online aplikace.

Firewall zohledňující aplikace

Integrovaná firewall, která zohledňuje aplikace Vaši síť před škodlivými entitami. Už nestačí jen blokovat protokoly, hostitele a porty – firewall musí rovněž zohledňovat uživatele, obsah a aplikace. Ochraňuje svou síť pomocí integrovaného systému pro prevenci průniků (IPS) a bázi Snort včetně kontroly signatur, protokolů, anomálií a izolace hrozeb. K zabezpečení sítě lze využít vlastní pravidla , která povolují pouze schválené služby a připojení. Jediným kliknutím můžete snadno segregovat přenosy hlasu, videa a dat a zavádět globální pravidla v sítích VPN.

 

Správa mobilních zařízení – Centrální správa mobilních zařízení, tabletů a PC s operačními systémy iOS, Android, Windows a macOS.