Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Tiskové zprávy
NWT Svět
Aktuality
Nabídka

Internet věcí (IoT)

Kontaktní osoba

Michaela Černíčková


Dokážeme nainstalovat senzory na vaše stroje a zařízení, získat z nich data a následně vyhodnocovat.

Zlepšete své procesy s Internet of Thinks (IoT). Pomocí senzorů a pokročilých analytických nástrojů můžete sledovat své výrobky, stroje a pracovníky během výroby, anebo monitorovat fyzikální veličiny. Vyvinuli jsme platformu pro budování systému spojenou s optimalizací logistických a výrobních procesů. Na základě dat ze senzorů můžete zlepšit svou výrobu i logistiku, docílit větší efektivity a předejít řadě problémů.

Lidé

Internet věcí v průmyslu umožňuje zlepšení efektivity propojením pracovníků se správnými informacemi ve správný čas, přes právě dostupné zařízení v místě potřeby. Samozřejmostí je také začlenění vašich dodavatelů a partnerů.

Procesy

Všudypřítomný Internet věcí umožní rychlejší tok informací pro podporu rychlejších rozhodnutí a větší adaptability na změny. IoT současně poskytuje informace do provozních a obchodních procesů. Díky tomu odhalíte potíže dříve, než se z nich stanou provozní problémy. Využívejte výhod pokročilých analytických nástrojů a strojového učení ke zvýšení spolehlivosti a provozuschopnosti vašich procesů.

Data

Internet věcí propojuje senzory, akční členy, videokamery a RFID zařízení s Cloudem. Analýza dat umožní vašim zaměstnancům a strojům efektivnější rozhodování. Díky vizualizaci budou mít správní lidé přístup k nezbytným metrikám. Klíčovou vlastností je možnost přizpůsobení prezentovaných dat konkrétním potřebám.

Sběr dat

Principem je sběr dat pomocí senzorů, jejich zpracování a vyhodnocování. Pro připojení senzorů se mohou využívat síťová připojení kabelem nebo prostřednictvím bezdrátové komunikace, pro venkovní přenos nebo na velkou vzdálenost může být využita speciální síť pro IoT (Sigfox, LoRa).

Příklady využití

V praxi to znamená, že můžete na tabletu nebo mobilním telefonu sledovat pohyby vozíků ve skladu při naskladňování, nebo kontrolovat proces výroby, monitorovat teplotu, tlak, váhu, vlhkost a další fyzikální veličiny, které mají vliv na efektivitu procesu výroby.

 

 

Příklady řešení

  • Monitorování fyzikálních veličin (teplota, vibrace, hluk, vlhkost, atd.)
  • Monitorování pohybu lidí nebo strojů
  • Analýza energetické náročnosti budov (sběr dat např. voda, elektro a následné operativní reakce na dané situace)
  • Sledování a vyhodnocení trendů (alarmy), predikce událostí