Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Tiskové zprávy
NWT Svět
Aktuality
Nabídka

Energo instaluje chytrý fotovoltaický systém pro společnost Adler

27.06.2019

Naše divize Energo zajišťuje realizaci fotovoltaické elektrárny pro skladové a logistické centrum společnosti Adler. Výrobce reklamního textilu díky ní sníží svou energetickou závislost a zároveň si vytvoří záložní systém pro případ výpadku elektřiny. Předpokládána roční výroba elektřiny je téměř 300 tisíc kWh.

“Jde o inovativní hybridní energetický systém, který je ojedinělý nejen v České republice. Unikátnost systému je ve spojení špičkových technologií spolu s moderním řídicím a monitorovacím systémem. Dodavatelská firma NWT namontuje na střechu a stěny budovy 947 fotovoltaických panelů. Solární články doplní bateriový systém s kapacitou 230 kWh. Kromě ukládání přebytků energie do bateriového bloku si firma bude nabíjet baterie ve vysokozdvižných vozících a elektromobil.

„Akumulace elektřiny se stane zálohou pro případ výpadku sítě a také vyrovnávacím prvkem pro vyhlazení odběrových špiček. Komplex fotovoltaické elektrárny s nulovou produkcí emisí doplní loňskou třímilionovou investici do kondenzačních kogeneračních jednotek, které zajišťují pro skladové prostory ekologickou výrobu elektřiny a tepla. Tato technologie je nejekologičtějším zařízením pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla na světě.”

Celý článek najdete na: logistika.ihned.cz