Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Tiskové zprávy
NWT Svět
Aktuality
Nabídka

Efektivní ICT se umístilo na 2. místě v žebříčku Microsoft Awards 2018

08.10.2018

Projekt naší divize efektivní ICT „Přesun citlivých dat společnosti Partners Group SK do Office 365“ se umístil na 2. místě v kategorii Bezpečnost a ochrana citlivých dat v prestižním žebříčku Microsoft Awards 2018.

„Nová směrnice GDPR si vyžádala nevyhnutelné změny v infrastruktuře i vnitřních procesech společnosti Partners Group SK, která zaměstnává více než 1300 pracovníků v oboru finančního poradenství a denně pracuje s citlivými údaji stovek klientů. Nejdůležitějšími pilíři našeho projektu proto byla inovace poštovního řešení s odpovídajícím zabezpečením a bezpečné cloudové uložiště pro dokumenty,“ přiblížil projekt vedoucí oddělení řešení efektivního ICT, Tomáš Ševčík.

Na jubilejním 20. ročníku bylo oceněno dohromady 16 řešení od partnerů z České republiky a Slovenska v celkem 10 kategoriích. Cílem soutěže bylo vybrat nejzajímavější projekty, které partneři Microsoftu pomohli svým klientům v uplynulém roce zrealizovat. Nedávný průzkum totiž poukázal na fakt, že tuzemské firmy zaostávají v osvojování a využívání technologií za Evropou. Hodnotitelé se proto zaměřili především na způsob, jakým rozvoj technologií pozitivně ovlivnil vztah se zákazníky, práci zaměstnanců a celkový rozvoj služeb.

„Naším cílem je pomoct české i slovenské ekonomice stát se konkurenceschopnou a státní správě být efektivní uvnitř i směrem k občanům,“ řekl Dalibor Kačmář, Senior Partner Lead Microsoftu v České republice a na Slovensku. Právě digitální transformace s využitím cloudových služeb, umělé inteligence nebo internetu věcí spojuje nejlepší řešení partnerů Microsoftu. „Počet partnerů, kteří přešli na cloud, každým rokem roste. Firmy potvrzují, že práce v cloudu je mnohem efektivnější a výnosnější, otevírá nové příležitosti u zákazníků včetně zahraničních trhů a posouvá dosavadní dodavatelský vztah do partnerské roviny,“ shrnul Dalibor Kačmář. 

Slavnostní předání ocenění proběhlo v úterý 25. září v sídle společnosti Microsoft v Praze z rukou generálního ředitele Microsoftu, Rudolfa Urbánka.