Nový rozhovor s generálním ředitelem NWT Davidem Vítkem

18. 2. 2021

Zběhl z univerzity, aby mohl s manželkou podnikat. A klapeme jim to do teď! On je vizionář a hlavní stratég rodinné firmy. Ona finanční ředitelka dohlížející na provoz společnosti.

Valnou část podniků z holdingu rozběhli kvůli vlastním potřebám, protože je neuspokojila nabídka na trhu. Když potřebovali propojit pobočky, spustili na Moravě internetovou sít. Když chtěli levnější volání, stali se alternativním operátorem. A když si chtěli postavit nový dům, vymysleli vlastní stavební materiál… Při vstupu do nových oborů se David Vítek obvykle ponoří do samostudia anebo absolvuje odborný kurz. Tak se z něj stal třeba certifikovaný specialista na odpadové hospodářství.

Většina projektů, kterými se zabývá, je také úzce spjatá s ekologií. I tady ale jeho přístup vybočuje ze zajetých kolejí. Díky moderním technologiím dokážeme vypěstovat velké množství kvalitní zeleniny na velmi malé ploše, a nechat tak víc místa pro „divokou přírodu“. A pasivní domy? Jedině z betonových prefabrikovaných panelů. Mají nejen vysokou tepelnou akumulaci a velmi nízké náklady na provoz, ale také nás, jako lidi původem z jeskyně, vrací mnohem víc ke kořenům než dřevo 😊.

Celý rozhovor najdete v týdeníku Economia.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram