Majitelé elektromobilů by si mohli vybírat falešný zvuk motoru

18. 9. 2019

Federální vláda požaduje, aby výrobci automobilů zahrnuli umělé zvuky motoru do elektrických a hybridních automobilů, když cestují nízkými rychlostmi, aby varovali chodce, ale chce majitelům vozidel poskytnout možnost zvolit si, které zvuky budou používat.

V oznámení o navrhovaném zákonu Americká národní správa bezpečnosti silničního provozu (NHTSA) říká, že řidiči by měli mít možnost „vybrat si zvuk, který preferují, ze sady zvuků nainstalovaných ve vozidle.“ NHTSA však také hledá zpětnou vazbu, zda by měla omezit počet falešných zvuků, které by výrobci měli mít možnost nainstalovat.

Navrhovaným zákonem by se upravila legislativa, která byla dokončena v únoru 2018 a která požaduje, aby EV a hybridní vozidla vydávaly zvuky při nízkých rychlostech, aby se zabránilo zraněním chodců, zejména nevidomých nebo zrakově postižených. NHTSA nedávno prodloužila lhůtu do roku 2020 pro plné zavedení technologie, zatímco vozidla prodaná v Evropské unii mají lhůtu do roku 2021.

Někteří výrobci automobilů již vybrali své zvuky. Mercedes-Benz má umělý bzučivý zvuk vybraný pro svou elektrickou řadu EQC, zatímco VW řekl, že jeho kompaktní elektrická vozidla ID.3 se objeví s nainstalovaným falešným zvukem pro nízké rychlosti, až v roce 2020 dorazí do předváděcích prostor.

Mercedes-AMG - značka nejvýkonnějších vozů automobilky - spolupracuje s rockovou kapelou Linkin Park, aby na svých vozidlech vyladila nabasovanější charakter zvuků.

Originální příspěvek (v angličtině): https://www.theverge.com/2019/9/16/20869035/electric-car-ev-fake-noise-nhtsa

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram