Energo instaluje chytrý fotovoltaický systém pro společnost Adler

27. 6. 2019

Naše divize Energo zajišťuje realizaci fotovoltaické elektrárny pro skladové a logistické centrum společnosti Adler. Výrobce reklamního textilu díky ní sníží svou energetickou závislost a zároveň si vytvoří záložní systém pro případ výpadku elektřiny. Předpokládána roční výroba elektřiny je téměř 300 tisíc kWh.

"Jde o inovativní hybridní energetický systém, který je ojedinělý nejen v České republice. Unikátnost systému je ve spojení špičkových technologií spolu s moderním řídicím a monitorovacím systémem. Dodavatelská firma NWT namontuje na střechu a stěny budovy 947 fotovoltaických panelů. Solární články doplní bateriový systém s kapacitou 230 kWh. Kromě ukládání přebytků energie do bateriového bloku si firma bude nabíjet baterie ve vysokozdvižných vozících a elektromobil.

„Akumulace elektřiny se stane zálohou pro případ výpadku sítě a také vyrovnávacím prvkem pro vyhlazení odběrových špiček. Komplex fotovoltaické elektrárny s nulovou produkcí emisí doplní loňskou třímilionovou investici do kondenzačních kogeneračních jednotek, které zajišťují pro skladové prostory ekologickou výrobu elektřiny a tepla. Tato technologie je nejekologičtějším zařízením pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla na světě."

Celý článek najdete na: logistika.ihned.cz

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram