Assessment centrum aneb Poznej svou budoucí firmu

10. 10. 2018

Máme za sebou první úspěšné assessment centrum - speciální skupinové výběrové řízení, které mimo ústní pohovory zahrnuje také nejrůznější modelové situace, plnění úkolů v týmu a psychodiagnostické testy.

Klasický pohovor je léty ověřenou klasikou. Přestože jsme s každým dalším zkušenější a výřečnější, o pravých schopnostech vypoví pramálo. Assessment centrum je skvělou možností, jak odhalit skrytý potenciál a budoucí zaměstnance lépe poznat. Účastníkům naoplátku nabízí možnost nasát atmosféru společnosti, seznámit se s kolegy, a zároveň si procvičit sebeprezentaci a rychlé myšlení. Čekáté nelítostné podmínky a stres? Nemusíte se bát. Vznik assessment center se sice datuje k druhé světové válce, kdy se metody využívalo pro rychlé přisouzení vedoucích rolí těm správným lidem,  jejich průběh od té doby ale značně pokročil. Čeká vás přátelská atmosféra, sympatičtí hodnotitelé a k tomu pravidelný přísun kávy a dalších "dopingových" dobrot. Ještě, než prověříme vaše pracovní předpoklady, vezmeme vás na exkurzi po budově. A nebude chybět ani návštěva potencionální kanceláře a kolegů.

Co vás v assessment centru čeká a nemine? Formou hry na role, testů nadání a dalších úkolů budeme hodnotit především:

  • schopnost stanovit si priority
  • práci s počítačem
  • logické uvažování
  • přístup k práci
  • spolupráci v týmu
  • prezentační dovednosti

 

Trémy ale netřeba. O tom, že jde o pohodovou akci, svědčí i recenze účastnic prvního kola:

„bylo to zábavné a poučné“
„upřímně jsem se pohovoru tohoto typu bála, ale proběhl v příjemném duchu“
„všichni byli moc přátelští“
„vše mělo smysl – hlavu a patu“
„cítila jsem se, jako bych tu byla odjakživa“
„zatím nejlepší assesment centrum, jaké jsem absolvovala“

 

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram