Společnost NWT prodala divizi Internet skupině Suntel Net

13. 6. 2018

Ve středu 13. června 2018 byly převedeny práva a závazky společnosti NWT a.s., týkající se části podniku v rámci poskytování služeb přístupu k síti internet, na společnost KeyNet.cz s.r.o. Holding NWT převedl svou divizi včetně zaměstnanců, zákazníků, smluv a majetku skupině Suntel Net poskytující služby v oblasti elektronických komunikací.

„Kapitál z prodeje plánujeme opětovně využít pro rozvoj oborově příbuzných služeb, které budou v souladu s naší vizí: přinášet lidem ty nejnovější světové technologie. Investovat budeme především do zkvalitňování služeb zákazníkům ICT řešení, do elektromobility, do inovací a na nové příležitosti, které trh aktuálně nabízí.“, doplňuje generální ředitel NWT, David Vítek.

Divize Internet specializující se na nadstandardní telekomunikační řešení byla jednou z osmi divizí technologické a inovační společnosti NWT, která zastávala pozici internet providera více než 20 let. Během nich se společností provozovaná bezdrátová a optická síť KeyNet rozšířila po Zlínském, Olomouckém a Jihomoravském kraji – a její vysílače se nachází na spoustě exkluzivních místech.

Celá divize, kterou NWT dlouhodobě provozovala, byla úspěšná, dařilo se jí, a tak zaujala společnost Suntel v rámci rozšiřování jejich působnosti. Akvizice je odpovědí především na aktuální vývoj na trhu pro regionální poskytovatele. Přestože s více než 700 přístupovými body v 213 obcích a 8 000 klienty patřilo NWT k jedné z největších sítí na Moravě, konsolidací získal nový vlastník silnější pozici na trhu a možnost dalšího rozvoje.

Pro zákazníky sítě KeyNet se nic nemění. Nový vlastník navíc disponuje právy umožňující využívání rádiových kmitočtů v pásmu 3,7 GHz, které jsou ideální nejen pro klíčový budoucí rozvoj sítí 5. generace, ale také pro realizaci mobilních datových sítí FWA. Díky tomu se mohou zákazníci těšit na velmi kvalitní službu, která dosud nemá v těchto segmentech obdoby.

Kontaktní osoba pro média:

Mgr. Jaroslav Vychodil

T +420 606 028 342

jaroslav.vychodil@nwt.cz

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram