Minibus vybavený umělou inteligencí, vytištěný na 3D tiskárně

7. 7. 2016

1

Firma Local Motors, která vyrábí auta za pomoci 3D tiskáren, se spojila se společností IBM a s pomocí jejího systému na bázi umělé inteligence vyvinula automatický elektrický minibus bez řidiče, který představili pod názvem Olli.

Tento minibus je sestaven z dílů, vyrobených převážně na 3D tiskárně a dokáže pojmout až 12 pasažérů. Byl navržen jako automatický vůz, který si zákazníci budou moci prostřednictvím aplikace přivolat na dálku, stejně jako vozy a taxíky bez řidiče, které vyvíjí firma Uber.

Výrobci předpokládají, že minibusy se budou vyrábět lokálně v jakýchsi mikrovýrobnách, kde se budou jejich komponenty tisknout na 3D tiskárnách podle individuální zákaznické specifikace a to během pouhých 10 hodin. Kompletace vozu pak bude trvat přibližně jednu další hodinu.

V současné době je minibus testován a společnost předpokládá, že do běžného provozu by se mohl zařadit během několika let.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram